Ik ben op zoek naar meer balans in de tuin. Ik heb geen grote tuin, maar ik zie er altijd als een berg tegenop om deze weer onder handen te nemen. Dat komt waarschijnlijk ook door de ligging van de tuin. Op het moment dat ik tijd heb, is er bijna geen zon meer te vinden. Mijn dochter vraagt de laatste tijd iedere keer of we buiten gaan eten. Iets wat we op de camping altijd doen, maar nooit thuis. Ik weet dat ik het vroeger altijd heerlijk vond om buiten te eten.
Bij mij is het alles of niets
In het kader van meer bewegen, als schrijver zit ik hele dagen achter de computer, heb ik mezelf iedere dag een klusje opgelegd. Gisteren was dat de klimop snoeien. Bij mij is het altijd alles of niets, dus voor ik het wist stonden de blaren op mijn handen. Terwijl ik me verbeet, dacht ik aan de Feng Shui workshop die ik eerder dit jaar bij Fen Interaction gevolgd heb. Zouden er voor de tuin ook oosterse regels zijn om balans in de tuin te creëren?
Met balans in de tuin krijg je positieve energie
De vijf elementen zijn essentieel voor balans in de tuin
- Water: een vijver of fontein
- Hout: planten, bomen, bloemen, schuttingen, houten bakken
- Vuur: verlichting, lantaarns, puntige voorwerpen
- Aarde: terracotta potten, aardewerk, beeldjes
- Metaal: ijzeren voorwerpen
Een productieve cyclus
Bon Appétit
Niet alleen door het snoeiwerk had de tuin een metamorfose ondergaan. Door te schuiven met de bloembakken, -potten, tafel, stoelen etc, ontstond er een superleuke opstelling. Eentje die ik niet eerder bedacht had. Toen mijn dochter uit school kwam, zag ze het direct: “Gaan we vanavond buiten eten mam?”
Wil je meer leren over Feng Shui? Bekijk dan de website van Fen Interaction.
De prachtige foto’s zijn afkomstig van Mooi wat planten doen.nl.
Met dank aan Alpha Communications!